Ulaşım ve Trafik Sorunu

UCUZ VE KALİTELİ ULAŞIM MÜMKÜNDÜR

İLİMİZİN ÇOK GENİŞ ALANA SAHİP OLMASI VE NÜFUS ARTIŞI NETİCESİNDE TOPLU ULAŞIMDA KULLANILAN ARAÇ SAYISI YETERSİZ KALMAKTADIR. AYRICA BİREYSEL ARAÇ KULLANIMININ ARTIŞINDAN DOLAYI TRAFİK YOĞUNLUĞUNDA DA CİDDİ SIKINTILAR YAŞANMAKTADIR. ŞEHRİMİZE GÖÇ EDEN MÜLTECİ SAYISI ÇOK FAZLA OLMASI NEDENİYLE TOPLU TAŞIMA DAHA SIKINTILI HALE GELMİŞTİR. NÜFUS ARTIŞIMIZIN YANI SIRA MÜLTECİ GÖÇÜNÜN DE OLMASIYLA BİRLİKTE YILLAR SONRA YAŞAMAMIZ GEREKEN TRAFİK YOĞUNLUĞUNU ŞİMDİ YAŞAMAYA BAŞLADIK. HALKIMIZIN BU SORUNUNU ÇÖZMEK İÇİN ULAŞIMIN DAHA KOLAY VE RAHAT BİR ŞEKİLDE DÜZENLENMESİ GEREKMEKTEDİR.

GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZ TOPLU ULAŞIM PROJESİYLE ŞEHİR İÇİNDE BELEDİYE OTOBÜSLERİ VE HAFİF RAYLI SİTEMDE KULLANILAN ELKART SİSTEMİNİ KANUNDAKİ YETKİLERİMİZE DAYANARAK; ŞEHİR İÇİNDE ULAŞIMA HİZMET VEREN MİNİBÜSLERİ DE BU SİSTEMİN İÇERİSİNE DAHİL EDECEĞİZ. MEVCUT İNDİRİMLİ KART İLE MİNÜBÜSLERİMİZ DAHİL BÜTÜN TOPLU ULAŞIM ARAÇLARINA BİNİLEBİLECEK VE AKTARMALARINDA VATANDAŞLARIMIZIN TEK ÜCRETLE KONYA’NIN HER YERİNE ÜCRETSİZ AKTARMA YAPABİLMESİ SAĞLANACAKTIR. TOPLU ULAŞIM VE TRAFİK ÇİLESİ ÇEKEN BU KONUDA HİZMET VEREN MİNÜBÜSCÜLERİMİZİ DE MAĞDUR ETMEYECEĞİZ..

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARA, EMEKLİLİK HAKLARINI ALINCAYA KADAR ULAŞIMDA %50 İNDİRİM YAPACAĞIZ. AMACIMIZ MAĞDURİYET YAŞAYAN EYT’Lİ KARDEŞLERİMİZE KISMEN DE OLSA EKONOMİK DESTEK VERMEKTİR.

DOĞUM YAPAN KADINLARIMIZIN 2 YIL SÜRE İLE TOPLU ULAŞIMDAN ÜCRETSİZ FAYDALANMASINI SAĞLANACAĞIZ.

Şehrimizde öğrenim gören TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİN ULAŞIMDAN %50 İNDİRİMDEN FAYDALANMASINI sağlayacağız.

AYRICA TOPLU TAŞIMADA KULLANACAĞIMIZ NOSTALJİK TRAMVAY HATTINI ALADDİN TEPESİ İLE KENT MEYDANI ARASINDA  VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNE SUNACAĞIZ.

TOPLU TAŞIMADA ŞARJ İSTASYONLU BELEDİYE OTOBÜSLERİ

ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER, MODERN ŞEHİRLERDE TOPLU TAŞIMADA ÖNEMLİ BİR ROL OYNAMAYA BAŞLAMIŞTIR. HAVA KİRLİLĞİNİ ÖNLEME VE GÜRÜLTÜYÜ AZALTMA KONUSUNDA SAĞLADIĞI FAYDALARIN YANI SIRA; ÇEVREDEKİ İNSANLARIN YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRMASI VE ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN YÜKSEK OLMASI NEDENİYLE BU OTOBÜSLERİ DAHA CAZİP HALE GETİRMEKTEDİR. BU ÇEVRE DOSTU OTOBÜSLERİN KONYAMIZDA KULLANILMASI SAĞLANACAKTIR. 

CADDE VE SOKAKLARDA ÜCRETSİZ OTOPARK

ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER, MODERN ŞEHİRLERDE TOPLU TAŞIMADA ÖNEMLİ BİR ROL OYNAMAYA BAŞLAMIŞTIR. HAVA KİRLİLĞİNİ ÖNLEME VE GÜRÜLTÜYÜ AZALTMA KONUSUNDA SAĞLADIĞI FAYDALARIN YANI SIRA; ÇEVREDEKİ İNSANLARIN YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRMASI VE ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN YÜKSEK OLMASI NEDENİYLE BU OTOBÜSLERİ DAHA CAZİP HALE GETİRMEKTEDİR. BU ÇEVRE DOSTU OTOBÜSLERİN KONYAMIZDA KULLANILMASI SAĞLANACAKTIR.

METRO VE HAFİF RAYLI SİSTEM

HER SEÇİMDE VAAD EDİLEN AMA BİR TÜRLÜ GERÇEKLEŞTİRİLMEYEN METRO VE HAFİF RAYLI SİSTEM PROJELERİNİ KONYA’YA BİZ KAZANDIRACAĞIZ. MEVCUT HAFİF RAYLI SİSTEME EK HATLAR AÇARAKBEYHEKİM HASTANESİ, MERAM BÖLGESİ HASTAHANELERİ, ORGANİZE SANAYİİ BÖLGELERİ VE HAVA ALANINA HIZLI ULAŞIM SAĞLAYACAĞIZ. ÖZELLİKLE OKUYAN, ÇALIŞAN VE TEDAVİ SÜRECİNDEKİ OLAN VATANDAŞLARIMIZIN KISA SÜREDE GİDECEKLERİ YERE ULAŞIMALARINA YARDIMCI OLACAĞIZ.

ÇUMRA-KAŞINHANI-KONYA MERKEZ VE HAVA ALANI ARASINDA HAFİF RAYLI SİSTEM PROJESİ

ÇALIŞANLARIMIZIN ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNE HIZLI, KOLAY VE EKONOMİK ULAŞIMINI SAĞLAMAK AMACIYLA DEVLET DEMİR YOLLARI İLE KOORDİNE SAĞLANARAK MEVCUT TREN HATTINA PARALEL İLAVE OLARAK BİR HAT DAHA AÇACAĞIZ. BU PROJEYE KONYA-ÇUMRA TREN HATTINI DA EKLEYEREK BÖLGEDE YAŞAYAN HEMSEHRİLERİMİZİN HIZLI TREN GARI, SANAYİ BÖLGELERİ VE HAVA ALANINA HIZLI ULAŞIMI SAĞLANACAKTIR. BU PROJEDEKİ DİĞER AMACIMIZ, MESAİ BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ SAATLERİ İLE UÇAK İNİŞ VAKİTLERİNDE ŞEHİRİÇİ VE ANKARA YOLUNDA OLUŞAN TRAFİK YOĞUNLUĞUNU AZALTMAK, KIŞ AYLARINDA OLUŞAN SİS NEDENİYLE MEYDANA GELEN KAZALARI ASAGARİ DÜZEYE İNDİRMEKTİR.

BU PROJEMİZDE TREN HATTI PARALELİNDE BULUNAN YAYA ALT GEÇİTLERİ YOLUN KALDIRIM TARAFINA TAŞINARAK TRAFİK IŞIKLARI İPTAL EDİLECEK, YOLUN TREN GARIYLA KESİŞTİĞİ BÖLGELERDE UYGUN YONCA KAVŞAK ÇÖZÜMÜ İLE HIZLI TRAFİK AKIŞI SAĞLANACAKTIR. 

ULAŞIM KONUSUNDA BİR BAŞKA PROJEMİZ İSE, ATIL VAZİYETTE BULUNAN ESKİ TRAMVAYLARIMIZLA SARAYÖNÜ-LÂDİK-KONYA BAĞLANTISI SAĞLANACAK, BU GÜZERGÂHLARIN ILGIN VE AKŞEHİR BAĞLANTILARI DA PLANLANACAKTIR.

BU PROJEDEKİ BİR DİĞER AMACIMIZ İSE, YAKIN YERLEŞİM BÖLGELERİ İLE KOLAY VE EKONOMİK ULAŞIMI SAĞLAMAKTIR. İLÇELERDEN MERKEZE DEVAM EDEN GÖÇLER BU ŞEKİLDE AZALTILACAK, BAĞLANTI SAĞLADIĞIMIZ İLÇELERİMİZ DAHA SOSYAL HALE GELECEK. KONYA KENT MERKEZİNDE OLUŞAN TRAFİK YOĞUNLUĞU AZALACAK VE KASABALARDA YAŞAYAN HALKIMIZIN SOSYAL VE EKONOMİK HAYATA KATILIMI GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. İLÇELERLE KONYA MERKEZ ARASINDA SAĞLANAN UCUZ ULAŞIMLA BİRLİKTE İLÇELERDE YAŞAYAN EKONOMİK DURUMU DÜŞÜK VATANDAŞLARIMIZIN KONYA ŞEHİR MERKEZİNE YERLEŞMEDEN İŞ BULMALARINI, MESAİ BİTİMİ SONUNDA DA OTURDUĞU İLÇEYE KOLAY VE EKONOMİK SEYAHAT İMKÂNI SAĞLAYACAĞIZ.

AKŞEHİR-ILGIN-SARAYÖNÜ-KONYA MERKEZ ARASINDA MEVCUT DEMİRYOLU HATTINA BALYO TRENİ PROJESİ

KONYA İLESARAYÖNÜ-ILGIN-AKŞEHİR ARASINDA HIZLI VE EKONOMİK ULAŞIM SAĞLAMAK AMACIYLA DEVLET DEMİR YOLLARINDAN ONAY ALINARAK BU HAT ÜZERİNDEN BALİYO TRENİ ULAŞIM SAĞLANACAKTIR.İLÇELERDE YAŞAYAN HALKIN İLE GELMESİNDE KOLAYLIK VE ZAMANDAN TASARRUF YAPILACAKTIR.

PROJELERİMİZİN HAYATA GEÇMESİYLE BİRLİKTE

  • BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SINIRLARI İÇİNDE YAŞAYAN TÜM HALKIMIZA KOLAY ULAŞIM SAĞLANACAK.
  • HEMSEHRİLERİMİZİ TOPLU TAŞIMAYA YÖNLENDİREREK YOĞUN TRAFİK AKIŞINI AZALTACAĞIZ.
  • EMEKÇİ VATANDAŞLARIMIZIN VE ÖĞRENCİLERİMİZİN ZAMAN KAYBINA UĞRAMASINI ENGELLEYECEĞİZ.
  • TRAFİK YOĞUNLUĞUNU AZALTARAK HAVA KİRLİLİĞİNİN AZALMASINI SAĞLAYACAĞIZ.
  • HALKIN ULAŞIM GİDERLERİNİN AZALTARAK UCUZ VE KALİTELİ ULAŞIMI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ.
  • ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER VASITASIYLA ŞEHRİMİZDE TEMİZ, SESSİZ VE GÜVENİLİR ULAŞIM SAĞLAYACAĞIZ.
  • HIZLI TREN HATTINA PARALEL YAPILACAK İLAVE RAY SİSTEMİ İLE ÇUMRA-KAŞINHANI- KONYA VE SARAYÖNÜ-LADİK KONYA ARASI ULAŞIM DAHA RAHAT HALE GETİRİLECEKTİR.

TREN HATTI PARALELİNDEKİ ALT GEÇİTLERİN TAŞINMASI VE YONCA KAVŞAKLARLA KESİNTİSİZ TRAFİK AKIŞI SAĞLANACAKTIR.

İLETİŞİM

Telefon: +9o 332 320 44 94
Email : bilgi@oguzsimsek.com.tr
Adres: İhsaniye mahallesi, Kozanoğlu Sokak No:3  Selçuklu/KONYA 

INSTAGRAM

Instagram Feed Not found Please enter valid Access Token.(Enter Access Token)

inegöl mobilya