TARIM HAYVANCILIK VE PAZARLAMA

YERLİ ÜRETİMİ DESTEKLEYECEĞİZ

17 YILDIR TARIM VE HAYVANCILIKTA UYGULANAN YANLIŞ POLİTİKALAR NETİCESİNDE ÇİFTÇİMİZ BÜYÜK SORUNLAR YAŞIYOR. HER GEÇEN YIL TARIM ARAZİLERİMİZİ KAYBEDİYORUZ.  GÜBRE TOHUM VE ZİRAİ İLAÇ GİBİ GİRDİLERİN YÜKSELMESİYLE ÇİFTÇİMİZ ÜRETİM YAPAMAZ HALE GELMİŞTİR. HÜKÜMET ÇİFTÇİMİZİ DESTEKLEMEK YERİNE İTHALATA ÖNCELİK VEREREK SORUNU DAHA DA ÇÖZÜMSÜZ HALE GETİRDİ. SEÇİM YATIRIMI OLARAK SADECE BİRKAÇ ŞEHİRDE AÇILAN TANZİM SATIŞ MAĞAZALARI DA TÜKETİCİNİN SORUNUNA ÇÖZÜM OLMADI.

BİZLER BU SORUNUN İTHALATLA VEYA TANZİM SATIŞ NOKTALARIYLA ÇÖZÜME KAVUŞACAĞINA İNANMIYORUZ. BU SORUN ANCAK PLANLIVE KOORDİNELİ ÜRETİMLE ÇÖZÜME KAVUŞACAK. ÜRETİMİN YETERSİZ OLDUĞU YERLERDE ÜRETİM KOOPERATİFLERİ KURACAĞIZ. ATIL DURUMDAKİ KOOPERATİFLERİ DESTEKLEYEREK TEKRAR ÜRETİME KAZANDIRACAĞIZ. BU SAYEDE KOOPERATİF KURULAN YERLERDE İSTİHDAM SAĞLAYARAK İŞSİZ SAYISINI AZALTACAĞIZ.

ÜRETİLEN ÜRÜNLERİN İŞLENMESİ İÇİN TESİSLER KURUP, ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİNİ ARTTIRACAĞIZ.AYRICA ÜRÜNLERİN EKONOMİK KALİTESİNİ ARTTIRARAK, ÜRETİCİLERİMİZİN MARKALAŞMASININ ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ. AYNI ZAMANDA BAZI ÜRÜNLERİ İŞLEYEREK ATÖLYE, KESİMHANE GİBİ TESİSLER KURACAĞIZ. TARIM VE HAYVANCILIKTA ÜRÜNLERİN EN KISA YOLDAN TÜKETİCİYE, DEĞERİNDE ULAŞMASINI GERÇEK VE SANAL ORTAMLAR VAISTASI İLESAĞLAYACAĞIZ.

ÇİFTÇİNİN GÜBRE, ZİRAİ İLAÇ, YEM VE TOHUMİHTİYACINI KARŞILAMAK İÇİN SANAYİLEŞMENİN ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ. GEREKİRSE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK ÇİFTÇİMİZİN BU TÜR TALEPLERİNİ BİZ KARŞILAYACAĞIZ.

ANADOLU TOHUM ÜRETİM MERKEZİ

TEK TİP YA DA HİBRİT TOHUMA MECBUR KALMAK GIDADA BAĞIMLILIĞI BERABERİNDE GETİRDİ. ÇÜNKÜ ÖNCEDEN BİLİNMEYEN BİR HASTALIK YA DA ÖNGÖRÜLMEYEN BİR FELAKET O ÇEŞİDİ YOK EDEBİLİR. BU NEDENLE TOHUMDA ÇEŞİTLİLİK YAŞAMIN GÜVENCESİDİR. NE YAZIK Kİ GİRDİ FİYATLARININ YÜKSEK OLMASI NEDENİ İLE İTHALATA YÖNELEREK TOHUM İHTİYACIMIZ GİDERMEYE ÇALIŞILDI.ÜLKEMİZİN İKLİMSEL ŞARTLARINA UYGUN TOHUMLARIN ÜRETİLEMEMESİNDEN DOLAYI DA ÇİFTÇİLERİMİZ KALİTEDE VE REKOLTEDE SORUNLARINI YAŞAMASINA NEDEN OLDU.UYGULANAN YANLIŞ POLİTİKALAR NETİCESİNDE ÜLKEMİZE AİT TOHUMUN YETERSİZ VE PAHALI OLMASI NEDENİYLE TARIMDA VERİMLİLİK TAM OLARAK GERÇEKLEŞMİYOR. YERLİ TOHUMLARIN DAHA VERİMLİ HALE GETİRİLEBİLMESİ İÇİN TOHUM ÜRETİM MERKEZLERİ KURULACAK. ÇİFTÇİLERİMİZİN İHTİYAÇ DUYDUĞU UCUZ VE KALİTELİ YERLİ TOHUMUN ÜRETİMİNİ ARTTIRARAK ÜRÜN VERİMLİLİĞİNİ EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARTARAK, DIŞA BAĞIMLILIĞI SONLANDIRACAĞIZ. 

HALKA DOĞRUDAN SÜT SATIŞ NOKTALARI

ÖZEL SEKTÖR FİRMALARININ KAPASİTE AŞIMI NEDENİYLE SATIN ALAMADIĞI SÜTLER, BELEDİYEMİZ TARAFINDAN TOPLANARAK BELİRLİ BÖLGELERDE OLUŞTURULACAK SÜT SATIŞ BİRİMLERİNDE HALKIMIZA ULAŞTIRILACAKTIR. BU SAYEDE HEM ÜRETİCİ DESTEKLENECEK HEM DE ŞEHRİMİZDE YAŞAYAN VATANDAŞARIMIZIN GÜVENLİ, TAZE VE EKONOMİK SÜT İÇMESİSAĞLANACAKTIR.

KONYA’YA GÜVENLİ VE KAPALI PAZAR YERLERİ KAZANDIRILACAK

2018 YILI İÇERİSİNDE YAPILMASI PLANLANAN BİRÇOK PAZAR YERİ, BİR TAKIM GEREKÇELER ÖNE SÜRÜLEREK KAPALI HALE GETİRİLMEDİ. PAZAR ESNAFIMIZ VE VATANDAŞIMIZ KONUYLA İLGİLİ MAĞDURİYETLER YAŞIYOR. HALKIMIZIN DAHA RAHAT BİR ŞEKİLDE ALIŞVERİŞYAPABİLECEĞİ, ATIK YÖNETİM SİSTEMİNİ DE İÇERİSİNDE BARINDIRAN KAPALI MODERN PAZAR YERLERİNİ İNŞA EDECEĞİZ.PAZAR ALANLARINI, İÇERİSİNDE YÜKLEME RAMPALARI, KAFETERYA, MESCİT VE HER TÜRLÜ SOSYAL DONANIMA SAHİP OLACAK ŞEKİLDE TASARLADIK. AYRICA PAZAR VE GIDA ÜRETİM YERLERİNİN AVRUPA STANDARTLARINDA HİJYEN VE SAĞIK AÇISINDAN DENETLENMESİNE ÖNEM VERECEĞİZ.

İLETİŞİM

Telefon: +9o 332 320 44 94
Email : bilgi@oguzsimsek.com.tr
Adres: İhsaniye mahallesi, Kozanoğlu Sokak No:3  Selçuklu/KONYA 

INSTAGRAM

Instagram Feed Not found Please enter valid Access Token.(Enter Access Token)

inegöl mobilya