ŞEHİRLEŞME VE YAŞAM

ATATÜRK KENT MEYDANI

KENT MEYDANLARI BİREYLERİN VE TOPLUMUN BİR ARAYA GELDİĞİ, KARŞILIKLI ETKİLEŞİM VE İLETİŞİM İÇERİSİNDE BULUNDUĞU ALANLARDIR. KONYAMIZIN DA FARKLI ALANLARINDA KENT MEYDANLARI BULUNMAKTADIR. ANCAK, BU MEYDANLAR HER YAŞTAN İNSANA MAALESEF HİTAP ETMEMEKTEDİR. AYRICA RANTA DAYALI ŞEHİRLEŞME ANLAYIŞI VE BETONARME YAPILAR İNSANIMIZI NEFES ALAMAZ HALE GETİRMİŞTİR. ÜLKEMİZDE KİŞİ BAŞINA DÜŞEN YEŞİL ALAN MİKTARI AVRUPA ORTALAMASININ ÇOKALTINDADIR.

İYİ PARTİ OLARAK BİZ BU ANLAYIŞI DEĞİŞTİRECEĞİZ. ŞEHRİMİZDE ÖZEL GÜN VE BAYRAMLARDA TÖREN YAPILABİLECEK ELVERİŞLİ ALANLARI OLUŞTURACAĞIZ. SOSYAL, KÜLTÜREL VE SPOR FAALİYETLERİN HEPSİNİN YAPILABİLECEĞİ NİTELİKLERE SAHİP GENİŞ VE ÇOK FONKSİYONLU OLMAK ÜZERE ŞEHİRDE YAŞAYAN HER YAŞTAN KİŞİLEREHİTAP EDECEK BİR ALANIN YAPILMASI ZORUNLULUK HALİNE GELMİŞTİR. ESKİ STADYUM, DSİ, ANIT ALANI, DEVLET TİYATROSU, AMBER REİS CAMİSİNİ DE KAPSAYAN YAKLAŞIK 200.000.m²  ALANIN REKREASYON VE YENİDEN İŞLEVSEL HALE GETİRİLMESİ SAĞLANACAK. ALAADİN TEPESİ VE ÇEVRESİNDEKİ TARİHİ MİRAS, ANIT MEYDANI ÇEVRESİNDEKİ DİNİ,MİLLİ VE SOSYAL DEĞERLERLE YOĞURULMUŞ BİR ALAN HALİNE GELECEKTİR. PROJEMİZDE ALAADDİN ÇEVRESİ TRAFİKTEN ARINDIRILARAK ANIT ALANINA KADAR YAYALAŞTIRILACAKTIR. BU 200.000M²  ALAN İÇERİSİNDE, CAMİ, TÖREN ALANI, TİYATRO, TEMATİK KENT AKVARYUMU, KÜTÜPHANE, SPOR ALANLARI, YÜRÜYÜŞ ALANLARI, KAYKAY VE BİSİKLET PARKURLARI, ÇOCUK BAHÇESİ VE PARKI, HALKIN YAZ KIŞ VAKİT GEÇİREBİLECEĞİ SOSYAL TESİSLER, YER ALTI KAPALI OTOPARKI,  ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARI İÇİN MİSAFİRHANEYE DE YER VERİLECEK. KENT MEYDANINDA YAPILACAK HAVUZ MÜZİKLE SENKRONİZE HALDE ÇALIŞACAK FISKİYE VE IŞIK SİSTEMİ İLE DONATILARAK, GÜNE ÖZEL GÖRSEL ŞÖLENLER DÜZENLENECEKTİR.

MEVCUT DEVLET SU İŞLERİ BİNASI RESTORE EDİLEREK HALKIMIZIN HİZMETİNE KENT KÜTÜPHANESİ OLARAK SUNULACAK, BU BİNADA SESLİ DİNLEME ÜNİTELERİ, ANİMASYON İZLEME ALANLARI OLUŞTURULACAKTIR.

58 BİN METRE KARE KAPALI ALANA SAHİP OLACAK KENT AKVARYUMUMUZDA 289 FARKLI DENİZ CANLI TÜRLERİ YER ALACAKTIR. ZİYARETÇİLERE SCUBA DALIŞ EĞİTİMLERİ VERİLECEK AYRICA PROFESYONEL DALIŞLARA İMKÂN SAĞLANACAKTIR. KAFETERYA, SOSYAL TESİSLER VE DENİZALTI MÜZESİYLE DONATILACAK AKVARYUM TESİSSİMİZ, ÖZELLİKLE ÇOCUKLAR OLMAK ÜZERE KONYA İÇİ VE TÜM ORTA ANADOLU HALKININ TURİSTİK CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK, KONYAMIZIN EKONOMİ VE İSTİHDAMINA KATKI SAĞLANACAKTIR.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

KİŞİSEL RANTTAN ZİYADE ŞEHİR DOKUSUNA VE MİMARİSİNE UYGUN ŞEKİLDE KENTSEL DÖNÜŞÜM SAĞLANACAK. YAPILAN KONUTLARDA YATAY MİMARİYE UYGUN ŞEKİLDE,  BAHÇELİ KONUT DÜZENİNDE YEŞİL ALAN ÖNCELİĞİMİZ OLACAKTIR.

 

KONYA’DA REVİZYON İMAR PLANLARINDA ÇOK CİDDİ MAĞDURİYETLER YAŞANMAKTADIR.GÖREVE GELDİĞİMİZDE YENİ YAPILACAK İMAR PLANLARINDA GİDERİLMEYEN BU MAĞDURİYETLERİ GİDERECEĞİZ. MEVCUT BELEDİYE YÖNETİMİ İMAR PLANLARINDA YAPTIĞI DEĞİŞİKLİKLERLE YANDAŞLARINA HAKSIZ KAZANÇ ELDE ETMENİN YOLUNU AÇTI. DİĞER ARSA SAHİBİ HEMŞEHRİLERİMİZ İSE ZARARA UĞRATILDI. BİZ BU RANT VE TALAN UYGULAMASINA SON VERECEĞİZ. MAĞDURİYET YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZI SÖZ KONUSU ARSALARDA YAPACAKLARI İNŞAATLARDA, İMAR VEİSKAN RUHSATLARINDAN MUAF TUTUTARAK ZARARLARINI KARŞILAYACAĞIZ.

 

AYRICA TOKİ İŞBİRLİĞİYLE ORTA VE DAR GELİRLİ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN TOPLU KONUT VE YATAY MİMARİLEŞMEYE UYGUN BAHÇELİ EVLERİNŞA EDECEĞİZ.

 

EMEKLİLERİMİZ İÇİN BELİRLİ KRİTERLERİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK İLK ETAPTA 300 SOSYAL KONUT İNŞA EDECEĞİZ. BU KONUTLARIN MÜLKİYETLERİ BELEDİYEMİZDE KALMAK ŞARTIYLA EMEKLİLERİMİZE ÖMÜR BOYU KULLANIM HAKKI VERECEĞİZ.

PARK VE BAHÇELER

PARK VE BAHÇELER SADECE YEŞİL ALANDAN İBARET OLMAYACAK. YEŞİL ALANLARIMIZ FONKSİYONEL ŞEKİLDE HER YAŞ VE GELİR DÜZEYDEN VATANDAŞIMIZIN MODERN KENT MOBİLYALARIYLA DİZAYN EDİLMİŞ KEYİFLE VAKİT GEÇİREBİLECEKLERİ ALANLARDANOLUŞTURULACAK.

KATILIMCI DEMOKRATİK KENTLER

KENT MECLİSLERİ AKTİF HALE GETİRİLEREK,ŞEHRİMİZİN BÜTÜN KESİMLERİNDEN TEMSİLCİLER KARAR MEKANİZMASINA KATILACAKTIR. İLİMİZDE YAPACAĞIMIZ PROJE VE HİZMETLERDE, YEREL DİJİTAL OYLAMA EKRANLARI VE MOBİL UYGULAMALAR İLE FAALİYETLERİMİZ BÖLGE HALKININ GÖRÜŞÜNE SUNULACAKTIR. HALKIMIZIN İSTEMEDİĞİ İŞLER YAPILMAYACAK İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA HALKIN GÖRÜŞÜNE GÖRE HİZMET ÜRETECEĞİZ.

SİYASET VE BÜROKRASİ İLE TİCARİ PLATFORMLARDA ÖNEMLİ GÖREVLER ALMIŞ, TOPLUMDA KARŞILIĞI OLAN 60 YAŞ ÜZERİ VE POLİTİK DÜŞÜNMEYEN VATANDAŞLARIMIZDAN OLUŞAN VE KENTİN SORUNLARI KONULARINDA TAVSİYE NİTELİĞİNDE KARARLAR ALABİLECEK DANIŞMA MECLİSİ KURACAĞIZ. BURADA ALINACAK TAVSİYE KARARLARI BÜYÜKŞEHİR MECLİS GÜNDEMİNE ALINARAK GEREKLİ GÖRÜLENLER UYGULAMAYA KONULACAKTIR.

SAĞLIKLI KENTLER

HALK SAĞLIĞI EYLEM PROJE BİRİMİ (HASEP) KURULARAK, ŞEHRİMİZDE, ALTYAPI VEYA ATIKLARA BAĞLI KOKU, HAVA KİRLİLİĞİ VE GÜRÜLTÜYE DAYALI TÜM SAĞLIK SORUNLARININ ÖNLENMESİ ADINA ÇALIŞMALAR YÜRÜTECEĞİZ. TOPLUMUMUZU TEHDİT EDEN; OBEZİTE, RUH SAĞLIĞI, AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI, MADDE BAĞIMLILIĞI GİBİ KONULARDA, GENEL HALK SAĞLIĞINI KORUMAYA YÖNELİK ÖNLEMLER ALACAĞIZ.  AYRICA HALKIMIZIN DAHA SAĞLIKLI VE GÜVENLİ GIDA TÜKETMESİ İÇİN GIDA AKREDİYASYON LABORATUVARLARI KURACAĞIZ.

ANAYURT ORTAK DİL

İLİMİZDE YAŞAYAN TÜM ESNAF VE YENİ ESNAF OLARAK FAALİYETE GEÇECEK GİRİŞİMCİLERİN KANUNLAR NEZDİNDE,İŞ YERLERİNİN TANITIMLARINI ANLAŞILIR BİR BİÇİMDE VE MİLLİ DEĞERLERİMİZİ ÖN PLANA ALARAK YAPMALARINI SAĞLAYACAĞIZ. FARKLI DİLLERDE PEK ÇOK TABELA ASILMASINDAN DOLAYI İŞYERLERİNİN MAHİYETİNİN ANLAŞILMASINDA GÜÇLÜK ÇEKİLMEKTEDİR. AYRICA MİLLİ DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKARAK YABANCI ÖZENTİLİĞİNE ENGEL OLUNMASI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ.

İLETİŞİM

Telefon: +9o 332 320 44 94
Email : bilgi@oguzsimsek.com.tr
Adres: İhsaniye mahallesi, Kozanoğlu Sokak No:3  Selçuklu/KONYA 

INSTAGRAM

Instagram Feed Not found Please enter valid Access Token.(Enter Access Token)

inegöl mobilya