EKONOMİ VE İSTİHDAM

İYİ İSTİHDAM İYİ KALKINMA

İYİ BELEDİYECİLİK, EKONOMİSİNİ GÜÇLENDİREN, DOĞRU VE ŞEFFAF YÖNETEN BELEDİYECİLİKTİR. İYİ PARTİ GENEL MERKEZİNDE “MAHALLİ YÖNETİM AKADEMİSİ” (MAYA), KENTLERDE DE KENTSEL KALKINMA STRATEJİ MERKEZLERİ (KEKSEM) KURACAĞIZ. BU MERKEZLERDE BÖLGESEL KALKINMA STRATEJİLERİ GELİŞTİRİLEREK, KENTİN GERİ KALMIŞ VE DESTEKLENMESİ GEREKEN ALANLARINI BELİRLEYECEĞİZ VE KALKINDIRACAĞIZ.

KAMUSAL VE ÖZEL SANAYİ BÖLGELERİ İLE KÜÇÜK SANAYİ SİTELERİ’NİN KURULUŞLARI; HALKIMIZIN İSTEDİĞİ VE İHTİYAÇ DUYDUĞU SOSYAL, TEKNİK ALT VE ÜST YAPILAR TEŞVİK VE TESİS EDİLECEK. BU SAYEDE YERLİ VE DIŞ YATIRIMCININ KENTE GELMESİ SAĞLANACAKTIR.

KALİFİYE İŞÇİ MİLLİ ÜRETİM

Yİ BELEDİYEMİZ YATIRIM VE YATIRIMCIYA HER TÜRLÜ ( EĞİTİM VE İSTİHDAM DESTEĞİ)VERİLECEK VE ÜRETİMİ TEŞVİK EDECEKTİR.

MESLEK LİSELERİ VE TEKNİK OKULLAR AÇILMASINA DESTEK VEREREK, KALİFİYE İŞ GÜCÜ İHTİYACI VE EKSİKLİKLERİ GİDERİLECEK.BÜYÜK İŞLETMELER KARŞISINDA REKABET ETME ŞANSINI YİTİRMİŞ KÜÇÜK ESNAFIN ÜRETİMİ DE DESTEKLENECEK. İŞ KAZASINA UĞRAYAN EMEKÇİ VE İŞÇİ KARDEŞLERİMİZE, HUKUKSAL VE SOSYAL YARDIM SAĞLANACAK.

İYİ ANALİZ DOĞRU YATIRIM

HER BÖLGENİN İHTİYAÇLARI ÇERÇEVESİNDE  FİZİBİLİTE YAPILIPYATIRIM ENVANTERİ OLUŞTURULARAK, SAVURGANLIĞA SON VERİLECEK. AKILLI VE BİLGİYE DAYALI YÖNETİM MODELİ İLE VAR OLAN KAMU KAYNAKLARINDAN TASARRUF SAĞLANACAK, BELEDİYE GELİRLERİ ARTTIRILACAK.

ESNAFA EKONOMİK DESTEK UYGULAMALARI

SEYYAR SATICILARA KARŞI UYGULAMA İÇERİSİNDE OLMAYACAĞIZ. ŞEHRİMİZİN BELİRLENEN BÖLGELERİNDE SAĞLIKLI VE HİJYENİK KOŞULLARDA YERLER TAHSİS EDECEĞİZ. SEYYAR SATICILIK, ÇAĞDAŞ KOŞULLARA KAVUŞTURULACAK.

ŞEHRİMİZDE FAALİYET GÖSTEREN ESNAFLARIMIZ İÇİN “ESNAF PUANTAJ SİSTEMİ (EPS)” GETİRECEĞİZ. DOĞRU VE KURALLARA UYGUN ÇALIŞAN ESNAFIMIZIN BELEDİYE RUHSAT YENİLEMELERİNDE, ÇEVRE TEMİZLİK VERGİLERİNDE, REKLAM VE TABELA VERGİLENDİRMELERİNDE EKONOMİK OLARAK KOLAYLIK SAĞLANARAK ESNAFIMIZ DESTEKLENECEKTİR.

NAKLİYECİ SOSYAL KONAKLAMA TESİSİ

KONYA’DA BULUNAN VE KONYAYA NAKLİYE HİZMETİ VEREN ŞOFÖRLER İÇİN, ALIŞVERİŞ YAPABİLECEKLERİ, DİNLENEBİLECEKLERİ, KONAKLAYABİLECEKLERİ ÇOK FONKSİYONLU BİR TESİS BULUNMAMAKTADIR.  ŞOFÖR ESNAFIMIZA YÖNELİK BÖYLE BİR TESİSKURMAK ZORUNLU HALE GELMİŞTİR. İYİ BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINDA BU HİZMETİ NAKLİYECİLERİMİZE SUNACAĞIZ.

SEMT SANAYİ TESİSLERİ

İDARİ VE ÜRETİM ALANLARININ BİRBİRİYLE İRTİBATLI OLDUĞU 1000 m2 LİK KÜÇÜK SEMT SANAYİ TESİSLERİ İNŞA EDECEĞİZ. SEMT SANAYİLERİMİZİ ÇEVRESİYLE BÜTÜNLEŞİK, TASARIMDA İNSANI MERKEZ ALAN HER TÜRLÜ İMKÂNIN OLDUĞU YENİ BİR YAKLAŞIMLA ELE ALACAĞIZ.

GERİ DÖNÜŞÜM TESİSLERİNİN FONKSİYONEL HALE GETİRİLMESİ

MEVCUT GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİNDE ÖZEL OLARAK AYRILMAYAN, BEBEK BEZİ, HASTABEZİ VE HİJYENİK PEDLERİ AYRIŞTIRACAĞIZ. GERİ DÖNÜŞÜTÜRÜLMESİ İÇİN AYRIŞTIRILAN ATIK ÜRÜNLERİ ÖZEL SEKTÖR FİRMALARINA VEREREK, KARŞILIĞINDA YENİ ÜRÜN ALACAĞIZ. ALDIĞIMIZ BU ÜRÜNLERİ DAR GELİRLİ VATANDAŞLARIMIZA DAĞITACAĞIZ.

AHİLİK

Zamanının Selçuklu başkentine yakışır bir Ahilik sistemi anlayışıyla hareket ederek Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan işletmelerin diğer esnaflarımızla yaşanan haksız rekabetine ve esnafımızın tente problemine son vereceğiz.

İLETİŞİM

Telefon: +9o 332 320 44 94
Email : bilgi@oguzsimsek.com.tr
Adres: İhsaniye mahallesi, Kozanoğlu Sokak No:3  Selçuklu/KONYA 

INSTAGRAM

Instagram Feed Not found Please enter valid Access Token.(Enter Access Token)

inegöl mobilya